کشت سیب زمینی در محیط شبیه مریخ

کشت سیب زمینی در محیط شبیه مریخ

 

کشت سیب زمینی در محیط شبیه مریخ
علم فیزیک – کشت سیب زمینی در محیط شبیه مریخ

پرورش موفقیت آمیز سیب زمینی در محیط سخت و خشنی مانند مریخ خبر خوشحال کننده ای برای علاقمندان به این سفر ماجراجویانه است.

به گزارش خبرگزاری مهر ، به نقل از تلگراف، این روزها در یکی از پیشرفته ترین آزمایشگاههای پرو، شرایط رویش گیاهانی نظیر سیب زمینی در محیط سخت و خشن مریخ شبیه سازی می شود. با توجه به موفقیت به دست آمده در این پروژه مطالعاتی، حالا می توان خبر خوشحال کننده ای به علاقمندان سفر به مریخ داد.

رویش سیب زمینی در این شرایط خاص آزمایشگاهی که دست کمی از محیط نامساعد مریخ ندارد پس از آن صورت گرفت که محققان آن را در محیط خشک کوه های آند، خاک صحرا، محیط سرد و یخ زده و نقاطی که سطح دی اکسیدکربن در اطراف آن زیاد است با موفقیت پرورش دادند.

محققان مرکز بین المللی مطالعات سیب زمینی در پرو بر این باورند که گرچه این تحقیقات هنوز در مراحل ابتدایی قرار دارد اما نتایجی که تا همین جا به دست آمده امیدوار کننده بوده است. آنها به چشم اندازی فکر می کنند که در آن بتوان سیب زمینی را در محیط های سخت و خشنی نظیر مریخ پرورش داد.

نتایج این پروژه مطالعاتی نه تنها برای حامیان اکتشفات در مریخ مهم و امیدوارکننده است بلکه محققانی که به پرورش گیاهان در اوضاع نامساعد جوی (در بخش های مختلف زمین) فکر می کنند را نیز به فکر فرو برده است.

این پروژه مطالعاتی از سال ۲۰۱۶ و همزمان با اکران جهانی فیلمی با مضمون مریخ و سفر به این سیاره ناشناخته آغاز شد.

در مرحله نخست (فوریه ۲۰۱۶ میلادی)  گیاهی غده ای درمحیطی خاص به نام CubeSat  پرورش دادند. این محیط توسط مهندسان دانشگاه UTEC در لیما و براساس طرح ها وراهنمایی های مرکز تحقیقاتی ناسا طراحی شده است.

کشت سیب زمینی در محیط شبیه مریخ ، اخبارفیزیک ، مقالات فیزیک ، مطالب فیزیک ، فیزیک مدرن ، علم فیزیک

منتشرشده توسط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *