پیش‌بینی یک انفجار ستاره‌ای در سال ۲۰۲۲

پیش‌بینی یک انفجار ستاره‌ای در سال ۲۰۲۲

پیش‌بینی یک انفجار ستاره‌ای در سال 2022
علم فیزیک – پیش‌بینی یک انفجار ستاره‌ای در سال ۲۰۲۲

تیمی از ستاره‌شناسان پیش‌بینی کرده‌اند که یک سیستم ستاره دوتایی در مثلث تابستانی ماکیان حدود پنج سال دیگر به شکل یک نواختر منفجر خواهد شد.

به گزارش ایسنا به نقل از واشنگتن‌پست، به ادعای این محققان، وقتی که دو ستاره موجود در این سیستم دوتایی با هم برخورد کرده و ادغام می‌شوند، یک نور شدید قرمز رنگ را در آسمان ایجاد خواهند کرد که با چشم غیرمسلح نیز قابل مشاهده خواهد بود.

زمانی که صورت‌فلکی ماکیان در اواخر بهار و تابستان در کنار کهکشان راه‌شیری گردش می‌کند، در بال چپ این قوی کیهانی می‌توان سیستم دوستاره‌ای کم‌نور KIC 9832227 را مشاهده کرد.

این دو ستاره در مداری کمتر از ۱۱ ساعت در اطراف یکدیگر گردش می‌کنند که این زمان در حال کوتاه‌تر شدن و در نهایت ادغام دو جسم در یکدیگر است که منجر به انفجاری بزرگ در آسمان خواهد شد.

مثلث تابستانی یکی از مشهورترین صورتواره‌های‌ نیمکره شمالی آسمان است. مثلث تابستانی میان سه ستاره دنب، کرکس نشسته (نسر واقع) ، و کرکس پرنده (نسر طایر) قرار دارد. از مثلث تابستانی، به دلیل این که شکلی بسیار بارز در آسمان است می‌توان به عنوان راهنمایی برای یافتن سایر صورتهای فلکی و اجرام آسمانی سود جست.

ستاره‌های مثلث تابستانی

نامصورت فلکیقدر ظاهریفروزندگی

(× خورشید)

رده‌بندی ستارگانفاصله

(سال نوری)

کرکس نشستهشلیاق۰٫۰۳۵۲۲۵
دنبماکیان۱٫۲۵۷۰۰۰۰۳۵۵۰
کرکس پرندهعقاب۰٫۷۷۱۰۱۶٫۶

پیش‌بینی یک انفجار ستاره‌ای ، اخبارفیزیک ، مقالات فیزیک ، مطالب فیزیک ، فیزیک مدرن ، علم فیزیک

اخبارفیزیک ، مقالات فیزیک ، مطالب فیزیک ، علم فیزیک ، فیزیک نور ، اپتیک ، فیزیک الکتریسیته ، الکترونیک ، فیزیک کوانتوم ، الکترومغناطیس ، هسته ای ، فیزیک مدرن ، صوت ، علوم

منتشرشده توسط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *