مقصد بعدی نیوهورایزنز

مقصد بعدی نیوهورایزنز

مقصد بعدی فضاپیمای نیوهورایزنز که روز ۱۴ ژوئیه (۲۳ تیر) عبور تاریخی خود از کنار پلوتو را تجربه کرد، اعلام شد.

1440920891357_3.jpg

به گزارش سرویس علمی ایسنا، گفته می‌شود این مقصد، شی کوچکی در کمربند کویپر موسوم به ۲۰۱۴ MU69 است.

ناسا روز جمعه (ششم شهریور) اعلام کرد جهان یخی ۲۰۱۴ MU69 را به عنوان هدف بعدی نیوهورایزنز تعیین کرده که تقریبا چهار میلیارد و ۸۲۸ میلیون کیلومتر در آن سوی پلوتو در آسمان مدارگردی می‌کرد.

گرچه این آژانس، شی مزبور را به عنوان هدف بعدی اعلام کرده، اما به عنوان بخشی از فرآیند بازبینی معمول، ارزیابی دقیقی را پیش از تایید رسمی بسط این ماموریت برای انجام پروژه‌های علمی انجام خواهد داد.

جسم ۲۰۱۴ MU69 که «هدف بالقوه ۱» یا PT1 نیز نامیده می‌شود، در سال ۲۰۱۴ توسط دانشمندان و با استفاده از تلسکوپ فضایی هابل شکار شد.

نیوهورایزنز مجموعه‌ای از چهار مانور را اواخر اکتبر و اوایل نوامبر انجام خواهد داد تا راه خود را به سمت جرم کیهانی مزبور پیش گیرد.

انتظار می‌رود این سامانه، اول ژانویه سال ۲۰۱۹ به این جرم کیهانی برسد و تاخیر در این عبور به معنای مصرف سوخت بیشتر و افزودن بر خطرهای این ماموریت خواهد بود.

دانشمندان تخمین می‌زنند PT1 کمتر از ۴۵ کیلومتر عرض داشته و بیش از ۱۰ برابر بزرگ‌تر و ۱۰۰۰ نیز پرجرم‌تر از دنباله‌دارهای معمولی باشد. با این حال PT1 فقط حدود ۰٫۵ تا یک درصد اندازه پلوتو را داراست و تصور می‌شود اجزای سازنده سیارات کمربند کویپر مانند پلوتو باشد.

فضاپیمای نیوهورایزنز که هم‌اکنون چهار میلیارد و ۸۲۸ میلیون کیلومتر از زمین فاصله دارد، مخابره تصاویر و داده‌های دیگر خود از تلاقی تاریخی‌اش با سیستم پلوتو را آغاز کرده است.

نیوهورایزنز در تاریخ ۱۴ ژوئیه (۲۳ تیر) سال جاری میلادی از کنار پلوتو عبور کرد و زمانی که به این سیاره یخی رسید، نخستین سامانه فضایی بود که چنین جهانی را کنکاش می‌کند.

مقصد بعدی نیوهورایزنز ، اخبارفیزیک ، مقالات فیزیک ، مطالب فیزیک ، فیزیک مدرن ، علم فیزیک

منتشرشده توسط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *