لوییز رابرتز

لوییز رابرتز

لوئیز رابرتز در سال ۱۹۱۳ در Jamestown در نیویورک متولد شد. او در دانشگاه Fisk تحصیل کرد و در سال ۱۹۳۵ از آنجا لیسانس هنر گرفت. و در سال ۱۹۳۷ از دانشگاه Michigan فوق‌لیسانس علوم گرفت. رابرتز از سال ۱۹۳۵ تا ۱۹۳۶ به عنوان یک دستیار تحقیقی برای Standard Oil نیوجرسی خدمت کرد. او در سالهای ۳۷ـ۱۹۳۶ یک دستیار تحصیلکرده در دانشگاه Michigan بود. او در سالهای ۳۹ـ۱۹۳۷ مدرس فیزیک در کالج St.Augustines بود. رابرتز از سال ۱۹۴۱ تا ۱۹۴۳ به عنوان پروفسور فیزیک و ریاضی کالج St.Augustines ، و در سالهای ۴۴ـ۱۹۴۳ پروفسور فیزیک وابسته به دانشگاه هاروارد، بود. رابرتز یازده امتیاز برای قطعات الکترونیکی دریافت کرد و نویسنده مقالاتی در رابطه با الکترومغناطیس نور و مایکروویوهاست.

P00320 - لوییز رابرتز

رابرتز از ۱۹۵۰ تا بحال به عنوان مدیر تحقیق Microwave Associates خدمت کرد. او هم‌چنین از ۱۹۷۷ تاکنون مدیر انرژی و محیط در مرکز سیستم حمل ونقل در کمبریج، ماساچوست است دپارتمان حمل ونقل، تمرینهای حفاظت انرژی را برای صنایع حمل ونقل توسعه می‌دهد. درحال حاضر، حمل ونقل بیش از نیمی از مصرف بنزین ایالات متحده را به خود اختصاص می‌دهد. بنابراین، سیاست حفاظت انرژی نیازمند کاهش مصرف سوخت در تمام انواع وسائل نقلیه از طرف قسمت حمل ونقل است.

در مدت کار رابرتز، او به عنوان رئیس لابراتوار نور و مایکروویو در مرکز تحقیق الکترونیک در Nasa (مرکز بین‌المللی هوا و فضا) بود. او رئیس شرکت مایکروویو بود. تحقیقات مورد علاقه او روی مایکروویو و تکنیک‌های نوری و قطعات، جستجوی پلاسما، ماده جامد و توسعه مدار متمرکز است.

منبع :www.tavanir.org و هوپا

منتشرشده توسط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *