شناسایی ۲۰ سیگنال اسرارآمیز از عمق فضا

0 20 - شناسایی ۲۰ سیگنال اسرارآمیز از عمق فضا

شناسایی ۲۰ سیگنال اسرارآمیز از عمق فضا

18 10 16 9511411 understandin - شناسایی ۲۰ سیگنال اسرارآمیز از عمق فضا
علم فیزیک – شناسایی ۲۰ سیگنال اسرارآمیز از عمق فضا
همشهری آنلاین :
ستاره شناسان به تازگی از کشف ۲۰ سیگنال اف آر بی در یک سال اخیر خبر داده‌اند که در نوع خود کم سابقه تلقی می‌شود.

کشف و شناسایی سیگنال‌های رادیویی پرسرعت عمق فضا که به «اف آر بی» شهرت دارند به یکی از دغدغه‌های مهم متخصصان علوم فضایی مبدل شده، زیرا نشانه‌ای از وجود حیات در دیگر سیارات است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیجیتال ترندز، سیگنال‌های یادشده در عرض چند میلی ثانیه مسیر خود را طی می‌کنند و لذا کشف و ردگیری آنها و از همه مهم‌تر منشا شکل‌گیری آنها بسیار دشوار است. اما استفاده از مجموعه گسترده‌ای از تلسکوپ‌های رادیویی در سرتاسر استرالیا به محققان کمک کرده تا بتوانند سیگنال‌های اف آر بی را شناسایی کنند.

ستاره‌شناسان به تازگی از کشف ۲۰ سیگنال اف آر بی در یک سال اخیر خبر داده‌اند که در نوع خود کم سابقه تلقی می‌شود.

اولین سگینال اف آر بی دنیا در سال ۲۰۰۷ کشف شد و در سال ۲۰۱۵ ستاره شناسان برای اولین بار توانستند یکی از این سیگنال‌ها را به طور مستقیم ردگیری کنند. تا اوائل سال ۲۰۱۷ هم حدود ۳۰ سیگنال اف آر بی شناسایی و کشف شد. علت این موفقیت استفاده از یک رادیو تلسکوپ غول پیکر موسوم به CSIRO در غرب استرالیا بود.

در تحولی دیگر و برای اولین بار در سال ۲۰۱۸ مجموعه‌ای ۲۰ تایی از سیگنال های اف آر بی شناسایی شده‌اند که منشا آنها بخشی بسیار دورافتاده از جهان است که حتی با کهکشان‌های همسایه راه شیری هم فاصله بسیار زیادی دارند.

یکی از سیگنال‌های این مجموعه عنوان سریع ترین و همین طور نزدیک ترین سیگنال اف آر بی که تا به حال شناسایی شده را به خود اختصاص داده است که تخمین زده شده از منبعی با فاصله ۴۲۵ میلیون سال نوری به سمت کره زمین آمده است. ستاره شناسان امیدوارند با بررسی های دقیق‌تر بتوانند محدوده ارسال این سیگنال را شناسایی کرده و از این طریق بتوانند به اطلاعاتی در مورد برخی منابع احتمالی حیات مشابه با کره زمین دست یابند.

علم فیزیک ، فیزیک ، علم ، اختر فیزیک ، شناسایی ۲۰ سیگنال اسرارآمیز از عمق فضا

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: farrokh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *