حراج ساعتی که به ماه رفت

حراج ساعتی که به ماه رفت

ساعتی که فرمانده عملیات آپولو ۱۵ دیو اسکات در حین راه رفتن روی ماه به دست داشت،‌قرار است در ۲۲ اکتبر ۲۰۱۵ در حراجی به نام RR به فروش برسد.

براساس گزارش CNN، این فرصتی است که علاقمندان می‌توانند از آن برای دستیابی به تکه‌ای از تاریخ سفر‌های فضایی به ماه استفاده کنند. از آنجایی که ساعت‌های امگا اسپید‌مستر که ناسا آنها را در اختیار فضانوردانش قرار داده‌بود،‌ جزو اموال دولتی به شمار می‌روند و امکان فروش آنها وجود ندارد، ساعت بولوا کرونوگرافی که که اسکات در ماموریت آپولو ۱۵ به دست داشت تنها ساعتی است که به عنوان بخشی از اموال شخصی مدت زمانی را در ماه سپری کرده‌ و امکان مالکیت آن وجود دارد.

علم فیزیک - حراج ساعتی که به ماه رفتحراج ساعتی که به ماه رفت

اسکات این ساعت را به عنوان ساعت پشتیبان به همراه خود به فضاپیما بردتا درصورتی که ساعت امگایش از کار افتاد،‌از آن استفاده کند.

در سال ۲۰۱۴ حراجی بوستون جوی‌استیکی که اسکات از آن برای فرود روی سطح ماه استفاده کرده‌بود را به قیمت ۶۱۰ هزار دلار به فروش رساند از این رو حراجی RR که قصد حراج ساعت اسکات را دارد تصمیم گرفته تا قیمت پایه ۵۰ هزار دلار را برای ساعت اعلام کند و انتظار دارد این ساعت با قیمتی بالا به فروش برسد.

منبع : همشهری آنلاین

منتشرشده توسط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *