برنامه هوشمند ارسال انسان به مریخ ‌

برنامه هوشمند ارسال انسان به مریخ ‌

دانشمندان بر این باورند که یک رویکرد گام به گام می‌تواند بطور موثر و ارزانتری برای ارسال انسان به مریخ مورد استفاده قرار بگیرد.

برنامه هوشمند ارسال انسان به مریخ ‌
علم فیزیک – برنامه هوشمند ارسال انسان به مریخ ‌

به گزارش سرویس علمی ایسنا منطقه خراسان، محققان اظهارکردند: با به حداقل رساندن تحولات جدید و تکیه بیشتر بر دارایی‌های کنونی یا برنامه‌ریزی شده ناسا می‌توان با بودجه پیش‌بینی شده ناسا به این استراتژی دست یافت.

به گفته هابی پرایس، جان بیکر و فیروز نادن از آزمایشگاه پیشرانش جت در موسسه فناوری کالیفرنیا، این ماموریت گام به گام با فرود فضاپیمای سرنشین‌دار بر روی قمر فوبوس مریخ در سال ۲۰۳۳ آغاز خواهد شد و سپس با یکماموریت اقامت موقت در سال ۲۰۳۹ ادامه خواهد یافت و در نهایت در سال ۲۰۴۳ اقامت بلندمدت در سیاره مریخ کلید خواهد خورد.

اسکات هابارد از دانشگاه استنفورد در سرمقاله‌ای در مجله New Space به توضیح مسائل پیچیده مهندسی، امنیتی و بهداشتی مرتبط با سفر درازمدت به مریخ پرداخته که تا کنون حل شده‌اند.

وی در ادامه افزود: با غلبه بر تمامی مشکلات فنی و مالی ، اکنون رویای سفر به مریخ مجددا احیا شده است.

ناسا با تعیین جایزه‌ای ۳۰ هزار دلاری برای ایده‌های برتر طراحی خلاقانه در پی دریافت طرحی برای محافظت از سفینه خدمه ساکن در مریخ است.

آژانس فضایی ناسا در حال توسعه قابلیت‌های مورد نیاز برای ارسال انسان به یک سیارک در سال ۲۰۲۵ و ارسال انسان به مریخ در سال ۲۰۳۰ است.

برنامه هوشمند ارسال انسان به مریخ ‌ ، اخبارفیزیک ، مقالات فیزیک ، مطالب فیزیک ، فیزیک مدرن ، علم فیزیک

منتشرشده توسط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *